Update k inzerátu
Tento inzerát už je neaktuální. Díky němu jsme našli naši novou kolegyni Janu, kterou u nás i touto cestou vítáme.

Modrý koník hledá šéfredaktorku

která má ráda výzvy

Kdo jsme a koho hledáme?

Jsme česko-slovenský tým, který stojí za známými a oblíbenými webovými stránkami pro ženy a matky „Modrý koník“. Na Slovensku jsme jedničkou na trhu a stejný cíl máme i v Česku. Proto hledáme novou kolegyni, která se chopí role šéfredaktorky.

Pokud sis prošla těhotenstvím, pravděpodobně jsi o nás už slyšela, možná jsi u nás dokonce i byla a tušíš, co se na Modrém koníku děje.

Co bude Tvou hlavní náplní na pozici šéfredaktorky?

Nalákat Tě můžeme na pestrou práci, full-time home office a volnost v práci. Budeme se vídat hlavně přes Zoom a minimálně 2x ročně se potkáme na teambuildingu. Při něm nikdy nechybí dobré jídlo, pití, wellness a zábava.

Jestli Tě nabídka zaujala, níže Ti přiblížíme práci v Modrém koníku a představíme i sebe.

Koho přesně hledáme a co od Tebe očekáváme?

A co za to dostaneš?

Na pozici šéfredaktorky počítáme s hrubou mzdou 40.000 až 60.000 Kč měsíčně. Přesná částka bude záležet na Tvých schopnostech a zkušenostech. Záleží také, jestli budeme profesně více posouvat my Tebe, nebo Ty nás.

Můžeš s námi jít do pracovního poměru jako zaměstnanec, ale pokud jsi freelancer, můžeme spolupracovat i s jiným typem smlouvy.

Tým Modrého koníka

Modrý koník nejsou jen maminky na našich fórech a diskuzích nebo návštěvníci webu obchodující v našem bazaru. Aby mohl „Koník“ fungovat, musí mít schopný tým, který se o webové stránky postará.

Posíláme video pozdrav z našeho Zoom meetingu 👋😉

Jací jsme?

Vybíráme si mezi sebe jen takové lidi, kteří se chovají stejně jako my. Tím pádem máme podobný názor na to, co je správné a co ne. Pokud k nám přijde člověk, který nesdílí naše hodnoty, tak se s ním dříve či později rozloučíme. A může to být klidně největší expert v oboru. V „Koníku“ se budeš setkávat s kolegy, pro které jsou zásadní tyto hodnoty. Od Tebe očekáváme totéž.

Vzájemná úcta je pro nás důležitá

Vážíme si jeden druhého. Bez ohledu na pozici ve firmě jsme si jako lidé rovni. Nenávist, nepřejícnost, politikaření či pomluvy u nás nemají místo. Každý z nás je vždy ochoten kolegovi pomoci, ale zároveň pomoc druhých nezneužíváme.

Změna je očekávaná a akceptovaná

Změna má v Koníku vybudovanou tradici. Sice se ve změnách nijak zvlášť nevyžíváme, ale chápeme jejich nutnost. Je nám jasné, že se nemůžeme zlepšovat bez radikálních a častých změn. Často experimentujeme.

Umíme si přiznat chyby

Víme, že jen ten, kdo nic nedělá, nic nezkazí. Je nám jasné, že chyby dělá každý a nemáme problém si je přiznat. To však neznamená, že tolerujeme nedbalost. Toho, kdo chybu udělal, nekritizujeme, ale pomůžeme mu ji rychle napravit a společně se z ní do budoucna poučíme.

Baví nás to

To, co děláme, nás baví a chceme to dělat. Občas se v práci musíme věnovat i méně oblíbeným činnostem, ale obecně máme svou práci rádi a naplňuje nás. Bez toho by to prostě nešlo.

Pár „pracovních“ fotek

Takhle se (občas) bavíme...

Co říkají o Modrém koníkovi kolegové?

Názory budoucích kolegů Ti o nás prozradí víc než strojený text. Ze vzkazů našeho týmu poznáš, proč je fajn být součástí Modrého koníka.

Je tu dobře zvládnutý remote = možnost pracovat odkudkoli, asynchronní komunikace, málo meetingů, dostaneš hardware na zařízení domácího pracovního místa.

Malá, ale zaběhnutá firma. Bezkonkurenční jednička v segmentu na slovenském trhu.

Za mě je úplně TOP firemní kultura. Je to tady kamarádské a uvolněné. Je zde fér komunikace.

Super je, že se lidem (i když někdy kostrbatě) sdělují věci týkající se firmy dopředu, že se to s lidmi konzultuje a mají prostor vyjádřit svůj názor. Už jen to, že jsme součástí procesu při tvorbě novinek nebo nějaké jiné změně, je super. Člověk má minimálně pocit, že byl vyslechnut a měl šanci být součástí tvorby.

Co se týče práce, nemám pocit, že by na mě někdo na silu tlačil, nemusím dělat nad rámec pracovní doby. Zní to jako samozřejmost, ale znám lidi, co běžně dohánějí práci po večerech a o víkendu.

To, že teď full-time děláme z domu, je dost dobrá věc. Znamená to totálně flexibilní pracovní dobu. Někdy si můžu přes den zařídit vlastní věci a potom dodělat, co musím.

Skvělá parta lidí, kteří se vzájemně respektují a nehrají si na nadřízené a podřízené.

S majiteli firmy si můžeš vždycky na rovinu promluvit o čemkoli a můžeš od nich čekat férovost a upřímnost. Zároveň nezkazí žádnou legraci.

Když odvádíš svou práci, můžeš si svůj pracovní čas naplánovat podle sebe a kromě pravidelných meetingů je pracovní doba flexibilní.

Máš 100% důvěru šéfa, že děláš to nejlepší, co dovedeš. Když se něco nedaří, proberme to a hledejme řešení. Máš dobrý nápad nebo by šlo něco dělat líp? Sdílej a zamyslíme se nad ním.

Nehlas se, pokud jsi konfliktní typ, nemáš sebereflexi a prosazuješ se na úkor ostatních. To by se Ti u nás nejspíš nelíbilo.

I když pracujeme remote, tak se vídáme denně online. Povídáme si a poznáváme se během neformálních krátkých online stand-upů.

Pěstuje se u nás samostatná práce (která však vyžaduje zodpovědnost) a současně spolupráce (která vyžaduje vstřícnost a férovost).

Kvůli chybám neděláme „scény“. Každému se může stát, že se splete. Nemusíš se bát přiznat se. Vyřešíme to spolu jako tým.

Šéfa se nemusíš bát, nekouše 😉 a není to žádný diktátor, naslouchá Ti, nemusíš se mu bát říct cokoli. To je i základ fungování mezilidských vztahů. Komunikace je zde super.

Co dělat, když tě nabídka zaujala?

Těšíme se, až o Tobě uslyšíme!
Peter a budoucí kolegové z Modrého koníka.

P. S.: Pokud tento inzerát není vhodný pro Tebe, ale znáš vhodnou kandidátku, dej jí prosím o této nabídce vědět. Pokud díky Tobě někoho na pozici šéfredaktorky přijmeme, nemine Tě zasloužená odměna 15 000 Kč. Stačí, když nám potom řekne, od koho se o pozici dozvěděla. Děkujeme.